top of page
Opera&Musical na WYNOS! - IV Żniński Festiwal Operetkowy #ŻNIN
Opera&Musical na WYNOS! - IV Żniński Festiwal Operetkowy #ŻNIN

Opera&Musical na WYNOS! - IV Żniński Festiwal Operetkowy #ŻNIN

IV edycja Żnińskiego Festiwalu Operetkowego to trzy zróżnicowane wydarzenia: nastrojowy koncert z przebojami fenomenów estrady, plenerowy koncert operowo-musicalowy oraz komedia teatralna z piosenką francuską i tanecznym show

Czas i lokalizacja

09 wrz 2023, 15:00 – 16:00

RYNEK STAROMIEJSKI, 88-400 Żnin, Polska

O wydarzeniu

IV Żniński Festiwal Operetkowy

9 września 2023 godz. 15:00 RYNEK STAROMIEJSKI W ŻNINIE

Opera&Musical na WYNOS!

W programie słynne pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie, duety, songi z oper i musicali

Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, pragniemy zaproponować mieszkańcom ten niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, dodatkowo wzbogacając go najpiękniejszymi ariami, duetami i songami z  oper i musicali. W programie wydarzenia znalazły się pieśni nepolitańskie, takie jak m. in.: "Santa Lucia", "Mamma", "Torna e Sorriento", "O Sole Mio", "La spangola", "Funiculi, funicula", arie i duety z oper: "La traviata", "Gianni Schicchi", "Cyganeria", „Romeo i Julia”, „Napój miłosny”, „Rigoletto” a także fragmenty przesławnych musicali: „Skrzypek na Dachu”, „Romeo i Julia”, „My Fair Lady”, „West Side Story”, „Cats”, Dzwonnik z Notre Dame” i wielu innych!

Uczestnicy wydarzenia otrzymają bezpłatne pocztówki z ciekawostkami związanymi z pieśniami neapolitańskimi i sztuką operową, na których znajdą się także rebusy, kolorowanka i krzyżówka dla dzieci.

Wystąpią:

Liza Wesołowska  – sopran

Tomasz Maleszewski – tenor

Damian Domalewski – wokal

WSTĘP WOLNY!

ZADANIE PUBLICZNE JEST DOFINANSOWANE Z BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO ORAZ ZE ŚRODKÓW GMINY ŻNIN

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page