top of page

Letnie koncerty Wrocławskiego Chóru Seniora na Dolnym Śląsku

Wrocławski Chór Seniora występujący pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego, pomimo okresu wakacyjnego aż trzykrotnie zaprezentował swoje wysokie umiejętności mieszkańcom Dolnego Śląska. W ramach trasy koncertowej "Śpiewaj razem z nami!" zespół wystąpił na Rynku miejskim w Radkowie (10.06.2023), Dworku Chopina w Dusznikach-Zdroju (18.07.2023) oraz Świebodzicach (31.08.2023).


Na repertuar wydarzeń złożyły się zarówno pieśni ludowe i popularne, jak i fenomenów polskiej estrady muzycznej, m.in. Niech żyje bal! z rep. Maryli Rodowicz oraz najambitniejsza i zarazem najtrudniejsza do wykonania piosenka z rep. Violetty Villas "List do matki". Prawdziwym przebojem promującym Wrocław - miasto z którego chór się wywodzi i jakie reprezentuje okazał się utwór Marii Koterbskiej "Wrocławska Piosenka". Wszyscy słuchacze otrzymywali przygotowane przez członkinie WCS specjalnie przygotowane śpiewniczki, aby ułatwić wspólne wykonania piosenek.


Idea koncertowania największego chóru senioralnego w Polsce poza Wrocławiem narodziła się wśród samych chórzystów. Każdorazowo podczas zorganizowanych wycieczek Seniorzy mieli okazję zwiedzenia miejscowych zabytków, a także możliwość integracji i zacieśnienia więzi społecznych. W ramach licznych warsztatów dodatkowych dla członków zespołu od początku trwania projektu rozwijana jest idea turystyki kulturalnej.


Finałowy koncert w ramach trasy "Śpiewaj razem z nami!" odbędzie się w Kościele Pokoju w Świdnicy - zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jesienią br. STRONA WROCŁAWSKIEGO CHÓRU SENIORA ​__________________________________________________________________

Wrocławski Chór Seniora to projekt interdyscyplinarny adresowany do wrocławskich Seniorów i wspierający ich w podejmowaniu aktywności zmierzających do samorozwoju, rozwijania swoich pasji i marzeń, integracji społecznej, przełamania hermetyczności uczestnictwa w tzw. kulturze wysokiej, a także nabywania nowych i wartościowych umiejętności. Zespół może pochwalić się laurami konkursów chóralnych, licznymi koncertami oraz występami z gwiazdą muzyki rozrywkowej Dawidem Podsiadło przed blisko 5 tys. publicznością. Członkowie Wrocławskiego Chóru Seniora to prawdziwi pasjonaci śpiewu. Regularnie koncertują prezentując zróżnicowany repertuar. W planach jest nagranie płyty CD, a także poszerzenie programów koncertowych o gatunek operetki. Wrocławski Chór Seniora jest największym tego typu Zespołem w kraju liczącym blisko 70 aktywnych członków. Zadanie publiczne pn. "Działania na rzecz wrocławskich seniorów w latach 2022-2023 jest współfinansowane ze środków budżetu Gminy Wrocław.
bottom of page