top of page

Koncerty na WYNOS! - III edycja we Wrocławiu

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na III edycję "Koncertów na WYNOS!", które odbędą się w plenerach dziesięciu Osiedli Wrocławia. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem Mieszkańców. Kontynuując docieranie z plenerowymi koncertami do społeczności Wrocławia, w tym roku zaprezentowane zostaną trzy zróżnicowane programy artystyczne: Operetka dla Dzieci na WYNOS!Szalone lata 50-70 na WYNOS! oraz Opera&Musical na WYNOS!.

 

Zaprezentują się znakomici soliści śpiewacy, Tancerze Teatru Scena Kamienica, a w rolę konferansjera wcieli się znany wrocławskiej publiczności Maciej Michałkowski - inicjator "Koncertów na WYNOS!". Po każdym koncercie dla najmłodszych wręczane będą kolorowanki. Stowarzyszenie zorganizuje także konkurs z nagrodami na najpiękniejsze prace plastyczne.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych i  w miarę takiej możliwości, koncerty odbywać się będą w lokalnych salach, Centrach Aktywności Lokalnej, świetlicach i siedzibach Rad Osiedli.

Prosimy o śledzenie bieżących informacji w mediach społecznościowych oraz na stronie www.operetkawroclawska.pl.

 

OPERETKA DLA DZIECI

 

"Operetka dla Dzieci" to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3-12 lat. Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami i pięknymi kostiumami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: "Pieśń o Wilji" (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa "Odgłosy wiosny", Kuplety Barinkaya "Wielka sława to żart!" z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń "Wiedeń, miasto moich marzeń" Romualda Sieczyńskiego, czy straussowskie "Marsz perski" rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, "Annen Polka" inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy słynna Polka "Grzmoty i błyskawice", w której muzyka naśladuje otaczającą nas przyrodę. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Na scenie pojawia się również Iluzjonista, który dosłownie wyczarowuje z lampy Aladyna tancerki rodem z Persji, sprawia, że nieruchomy stolik zaczyna fruwać nad estradą, a za sprawą swojej magicznej mocy wyczarowuje śnieg w trakcie rozkwitu wiosny.

 

SZALONE LATA 50-70 NA WYNOS!


Gdy powojenna Polska budziła się do nowego życia i obudowywano kraj, na nowo rodziła się rodzima piosenka z niezwykle ambitnymi tekstami ówcześnie najlepszych autorów. Powstawało wiele ambitnych utworów muzycznych, które z czasem zaczęły szturmem podbijać całą Europę, a ich kreatorzy zyskiwali wielką karierę. W piosenkach tych przejawiał się artystyczny manifest przeciwko stalinizmowi, ale także kreowano nowe style i modę wykonawczą. Polska muzyka lat 50. to także przesiąknięte nostalgią orkiestry radiowe i pierwsze utwory rockandrollowe. Stały się one prawdziwymi hitami i pamiętane są do dziś. Program koncertu poświęcony będzie największym polskim przebojom z lat 50., 60. i 70. XX wieku: Violetty Villas, Nataszy Rylskiej, Marka Grechuty, Jerzego Połomskiego, Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Ady Rusowicz i innych. Zabrzmią szlagiery Skaldów, Czerwonych Gitar, czy Trubadurów. Całość w oryginalnych aranżacjach i oryginalnych operetkowych wykonaniach solistów śpiewaków i brawurowych tańcach stylizowanych na dawne lata.

 

OPERA&MUSICAL NA WYNOS!


Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, pragniemy zaproponować ten niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, dodatkowo wzbogacając go najpiękniejszymi ariami, duetami operowymi oraz songami musicalowymi.


HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

 

OPERA&MUSICAL NA WYNOS!

Słynne pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie, duety, songi z oper i musicali

 

11 lipca 2024

godz. 19:00 - Osiedle Jagodno TERENY REKREACYJNE [ZA BUDYNKIEM CAL], UL. GRAPOWA

19 lipca 2024

godz. 19:00 - Osiedle Gajowice RYNECZEK JEMIOŁOWA, UL. JEMIOŁOWA

 

SZALONE LATA 50-70 NA WYNOS!

Sentymentalna muzyczna podróż z największymi przebojami fenomenów polskiej estrady

13 lipca 2024

godz. 16:00 - Osiedle Widawa BOISKO, UL. KOMINIARSKA 68

godz. 19:00 - Osiedle Lipa Piotrowska PAWILON ESK, UL. TYMIANKOWA 3

20 lipca 2024

godz. 16:00 - Osiedle Muchobór Wielki BOISKO, UL. TRAWOWA

godz. 19:00 - Osiedle Klecina AMFITEATR, PARK KLECIŃSKI

 

OPERETKA DLA DZIECINajpiękniejsze fragmenty z operetek, tańce oraz…czary!

14 lipca 2024

godz. 12:00 - Osiedle Pawłowice PAŁAC PAWŁOWICE

godz. 16:00 - Osiedle Kowale AMFITEATR, UL. EŁCKA 34

21 lipca 2024

godz. 13:00 - Osiedle Pracze Odrzańskie PLAC PRZED SIEDZIBĄ RO, UL. STABŁOWICKA 141

godz. 16:00 - Osiedle Leśnica PLAC PRZY OPT ZAMEK, PL. ŚWIĘTOJAŃSKI 1

 

ZADANIE PUBLICZNE JEST DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU

GMINY WROCŁAW
bottom of page