Wrocławski Chór Seniora to projekt interdyscyplinarny adresowany do wrocławskich Seniorów i aktywizujący ich do podejmowania aktywności zmierzających do samorozwoju, rozwijania swoich pasjii marzeń, integracji społecznej, przełamania hermetyczności uczestnictwa w tzw. kulturze wysokiej, a także nabywania nowych i wartościowych umiejętności. Wymiernym efektem realizacji jest stworzenie największego we Wrocławiu chóru senioralnego, który stanie się nie tylko wizytówką miasta, ale także zespołem cechującym się zaciśniętą więzią społeczną. Poprzez liczne wydarzenia w postaci: warsztatów, zajęć, prelekcji, wykładów, spotkań, wycieczek w ramach turystyki kulturalnej oraz czynnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, pragniemy stworzyć nowe miejsce spotkań na kulturalno-społecznej mapie Wrocławia. Realizacja zadania jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie najstarszych mieszkańców naszego miasta do włączania się w liczne inicjatywy, podążaniem za wyzwaniami XXI wieku oraz wciąż niedostateczną liczbą projektów o takim charakterze.
Projekt „Wrocławski Chór Seniora” jest współfinansowany ze środków budżetu Gminy Wrocław. Zadanie realizowane jest w ramach programu "Działania na rzecz wrocławskich Seniorów w latach 2022-2023.
KONCERTY
na WYNOS!

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu „Koncertów na WYNOS!”. Wydarzenie to cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi przystępność możliwość oglądania i słuchania koncertów w miejscach zupełnie nieoczywistych do prezentacji tego typu wydarzeń. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach oraz w instytucjach kultury. Od 2020 roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska przygotowuje ogólnopolskie trasy koncertowe, które przekładają się na ponad 100 wydarzeń w sezonie. Plasuje to organizację, jako jedną z najaktywniejszych w Polsce. "Koncerty na WYNOS!" dostarczyły sztukę operetkową dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. W ramach projektów kulturalnych, odbywają się koncerty plenerowe: "Operetka na WYNOS!, "Lata 20., lata 30. na WYNOS!", „Operetka dla Dzieci na WYNOS!”, „OPERA na WYNOS!” „Opera&Musical na WYNOS!”, "Śpiewnik Domowy na WYNOS!".
FESTIWALE
OPERETKOWE

W ramach intensyfikacji naszych działań odbywają się festiwale muzyki operetkowej:
-
Żniński Festiwal Operetkowy (od 2020 roku)
-
Radliński Festiwal Operetkowy (od 2021 roku)
-
Oświęcimski Festiwal Operetkowy( od 2021 roku)
-
Zamkowe spotkania z operą i operetką w Darłowie (od 2021 roku)
-
Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego (od 2022 roku)
-
SIECHNICKIE koncerty (od 2023 roku)
OPERETKOWE
BAJECZKI I ZABAWECZKI

Jednym z nadrzędnych celów Stowarzyszenia Operetka Wrocławska jest edukacja kulturalna najmłodszych odbiorców i uwrażliwianie na piękno muzyki operetkowej. Po "Koncertach na WYNOS!" wręczane są kolorowanki i organizowane konkursy na najpiękniejsze prace plastyczne. Dzięki dotacji Fundacji PZU (2023) wydaliśmy pierwsze w historii KSIĄŻECZKI EDUKACYJNE poświęcone sztuce operetkowej z bajkami, ciekawostkami, zagadkami, opisem teatru muzycznego, głosów ludzkich, tytułów najsłynniejszych operetek i kolorowankami, a także zestawy PUZZLI, gier karcianych MEMORY i ZESTAWY KREDEK.
Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU
PŁYTA CD
"LATA 20&30"

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska w niezwykłe trudnym okresie, jakim stała się ogólnoświatowa pandemia pamiętało o dolnośląskich Seniorach, oferując im bezpłatne wydawnictwo płytowe. Na płycie znalazło się 10 przebojów wykreowanych przez Eugeniusza Bodo, Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga w nowych i oryginalnych aranżacjach Ivana Zhukova. Wykonawcami piosenek są: Mariola Augustyn, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski. Płyty kolportowane były w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskim Centrum Seniora, Teatrze Scena Kamienica we Wrocławiu, a także przesłane pocztą do dolnośląskich UTW i organizacji senioralnych.
Projekt sfinansowano ze środków Fundacji PZU
OPERETKA
DLA DZIECI
SPEKTAKL ONLINE

Na przełomie lutego i marca 2021r. nasza organizacja zrealizowała kolejny projekt edukacyjno-społeczno-kulturalny, jakim było nagranie i przesłanie linków do spektaklu "Operetka dla dzieci" wszystkim Polskim placówkom opiekuńczym (Domy Dziecka, rodziny zastępcze). Najważniejszym celem, jaki chcieliśmy osiągnąć, było dotarcie z ofertą kulturalną w okresie pandemii do najmłodszych Melomanów.
Projekt został dofinansowany ze środków
Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej
GALE OPERETKOWE
WE WROCŁAWIU

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska powstało w roku 65-lecia premiery pierwszego spektaklu operetkowego we Wrocławiu. 13 września i 9 października 2020 r. odbyły się Gale Jubileuszowe. Kolejne edycje miały miejsce 25 września 2021 r. oraz 20 października 2022 r.
Zadania publiczne zostały sfinansowane ze środków
Gminy Wrocław.