top of page

WROCŁAWSKI CHÓR SENIORA

WROCŁAWSKI CHÓR SENIORA fot. Dominika Golińska-Kosowska

Zadanie publiczne pn. "Działania na rzecz wrocławskich seniorów w roku 2024"
jest współfinansowane ze środków budżetu Gminy Wrocław.

Zadanie publiczne pn. "Śpiewaj razem z Wrocławskim Chórem Seniora"
jest finansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

NAGRANIA

Usta milczą, dusza śpiewa

Laura i Filon

Kiedy znów zakwitną białe bzy

A. Chylińska: "Kiedyś do Ciebie wrócę"

ABBA: "Oda do Wolności"

J. Przybora, J. Wasowski: Piosenka jest dobra na wszystko

Z ŻYCIA CHÓRU  WYDARZENIA 2022-2024

Muzyczne Opowieści Europy
Wrocław | Świdnica
27.04.2024 | 28.04.2024

Muzyczne Opowieści Europy wybrzmiały w dwóch monumentalnych świątyniach: wrocławskiej Katedrze św. Marii Magdaleny oraz w świdnickim Kościele Pokoju. W obu wydarzeniach uczestniczyło ponad 1500 osób! Koncerty były wyjątkowe pod wieloma względami. Największy w Polsce Wrocławski Chór Seniora zaśpiewał w aż 15 językach europejskich.

Zaprezentowali się soliści: Joanna Kolbuszewska, Sybilla Michałek, Liza Wesołowska, Damian Domalewski, Tomasz Nowakowski, instrumentaliści: Tomasz Kolbuszewski - skrzypce, Witold Doroba - klarnet, Mateusz Kwapień - akordeon, Przemysław Michalak - perkusja. Całością zadyrygował Tomasz Maleszewski. Koncerty poprowadzili Ilona Zakowicz oraz Maciej Michałkowski - inicjator wydarzenia.

Oba koncerty zostały nagrodzone ogromnym aplauzem na stojąco.

Zachecamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Danieli Aliev oraz udostępnionych dzięki uprzejmości portalu Swidnica24.pl

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnoślaskiego oraz Gminy Wrocław.

Śpiewaj razem z nami! W Powiecie Wrocławskim!
Siechnice | Kamieniec Wrocławski
3.04.2024 | 4.04.2024

Na terenie dwóch gmin Powiatu Wrocławskiego Wrocławski Chór Seniora zaprezentował swój sztandarowy program muzyczny "Śpiewaj razem z nami!". Zespół wystąpił wspólnie z solistami: Mariolą Augustyn - sopran, Lizą Wesołówską - sopran, Damianem Domalewskim - tenor pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego, który również wykonał popisowe utwory wraz z chórem. Wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i zostały nagrodzone głośnymi owacjami na stojąco.

Koncerty zostały sfinansowane ze środków budżetu Powiatu Wrocławskiego.

Koncert Mojej i Twojej Nadziei
Wrocław
25.03.2024

Chcąc pielęgnować tradycje koncertowania w okresach ważnych dla Polaków, a w tym okresu Wielkiego Postu, Wrocławski Chór Seniora wraz z solistami wziął udział w wyjątkowym Koncercie Mojej i Twojej Nadziei. Jego główną tematyką było ukazanie żałoby w różnorodnych stylistykach muzycznych. Wydarzenie odbyło się w monumentalnej Katedrze św. Marii Magdaleny we Wrocławiu słynącej z organizacji międzynarodowych festiwali muzycznych i przyciągnęło tłumy melomanów. Całość została nagrodzona długimi i gromkimi owacjami na stojąco.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Kolędowanie z Wrocławskim Chórem Seniora
Świdnica | Wrocław
17.12.2023 | 16.01.2024

Wrocławski Chór Seniora pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego wraz z solistami Teatru Scena Kamienica zaśpiewał w perle architektury sakralnej wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - Kościele Pokoju w Świdnicy. Zespół wykonał bardzo rzadko wykonywane i dziś już zapomniane polskie kolędy i pastorałki otrzymując wielominutowe owacje na stojąco.

Wydarzenie przyciągnęło ponad 700 osób z całego Dolnego Śląska. Licznie przybyli na nie mieszkańcy Wrocławia, Kłodzka, Mietkowa, Nowej Rudy oraz Strzegomia. Gościliśmy także członków jednego z największych w Polsce Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świdnicy.

Współorganizatorem koncertu była Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy w Świdnicy, a partnerem Miasto Świdnica. Został on dofinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Miesiąc później koncert ten został zaprezentowany w Centrum Kultury i Edukacji BAKARA we Wrocławiu, ciesząc się ponownie ogromnym zainteresowaniem i uznaniem publiczności.

Udział Wrocławskiego Chóru Seniora
w premierze koncertu Teatru Scena Kamienica "Szalone lata 50-70"
19.11.2023

Teatr Scena Kamienica zaprosił Wrocławski Chór Seniora do udziału w premierze koncertu "Szalone lata 50-70", który odbył się w dniu 19 listopada 2023 roku. Zespół wspólnie z solistami wykonał wielkie przeboje polskiej piosenki "Serduszko puka w rytmie cha-cha", "Bella, Bella Donna" oraz "Cała sala śpiewa z nami!" otrzymując gromkie owacje na stojąco!

Wrocławski Chór Seniora Triumfatorem
XIII Wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych
20.09.2023

Wrocławski Chór Seniora pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego i działający przy Stowarzyszeniu OperetkaWrocławska zdobył I Nagrodę XIII Wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych! Zespół zachwyciłzgromadzoną publiczność i Jury wykonaniami utworów: "Kiedy znów zakwitną białe bzy", "List do Matki", "Cała sala śpiewa z nami!", "Nocka szumiała" oraz "Niech żyje bal!".

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 12 chórów senioralnych z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym Chórzystom kolejnego wyróżnienia!

Koncert Wrocławskiego Chóru Seniora
w Świebodzicach
31.08.2023

Wrocławski Chór Seniora pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego nie zwalnia tempa nawet w wakacje! Na koniec sierpnia zaprezentował się w Świebodzicach! Zastępca Burmistrza Miasta wyraził słowa uznania i podziękowania za przyjazd Chóru do Świebodzic, ponadto opowiedział o historii miasta oraz o bieżącej działalności samorządu. Seniorzy zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem, ufundowanym przez lokalną piekarnię Mirosławy Szymańskiej. Otrzymali także torby promujące miasto oraz mapy, następnie wszyscy udali się przed Ratusz, aby wykonać pamiątkowe wspólne zdjęcie.
Zaraz po wizycie członków Chóru zabrała na wycieczkę historyczną do Kościoła pw. św. Mikołaja lokalna miłośniczka miasta Róża Stolarczyk. Seniorzy zostali serdecznie przyjęci przez Dziekana Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcza Parafii pw. św. Mikołaja Józefa Siemasza. Punktualnie o godz. 16:00 Wrocławski Chór Seniora dał świetny występ w Szkole Podstawowej nr 3 gromadząc wielu Świebodziczan i otrzymał owacje na stojąco.

Koncert Wrocławskiego Chóru Seniora
w Dworku Chopina | Duszniki-Zdrój
18.07.2023

Wrocławski Chór Seniora pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego zaśpiewał w Dworku Chopina w Dusznikach-Zdroju! Koncert odbył się pod hasłem "Śpiewaj razem z nami!". Na repertuar wydarzenia złożyły się znane piosenki popularne i ludowe, a uczestnikom wręczane były śpiewniczki.Koncert odbył się w miejscu szczególnym, gdzie odbywa się najstarszy na świecie festiwal pianistyczny i w którym koncertował sam Fryderyk Chopin. Wydarzenie zgromadziło rekordową ilość słuchaczy, którzy dosłownie nie zmieścili się do dużej sali koncertowej.Zespół został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, zbierając długie i głośne owacje na stojąco. Serdecznie gratulujemy wszystkim Artystom!

Koncert Wrocławskiego Chóru Seniora
w ramach międzynarodowego projektu "Miasto i Współpraca"
28.06.2023

WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora zorganizowało spotkanie z przedstawicielami trzech krajów: Holandii (Haga), Polski (Kraków i Wrocław) oraz Rumunii (Bukareszt), którzy realizują międzynarodowy projekt pt. „Miasto i Współpraca: Starsze osoby współtworzące zrównoważone i przyjazne bez względu na wiek miasto” (ang. „City&Co: Older Adults Co-Creating a Sustainable Age-friendly City”).

Wybrane miasta współpracują wraz z partnerami naukowymi i organizacjami pozarządowymi, by poznać potrzeby starszych mieszkańców tych miast i zaproponować innowacyjne rozwiązania, które przyczynią się do odpowiedniej jakości ich życia. W ramach projektu powstaje aplikacja, umożliwiająca im dzielenie się swoimi obserwacjami na temat miasta. Polski zespół kierowany jest przez dr hab. Jolantę Perek-Białas, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z dr hab. Janem Kazakiem, prof. Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Z tej okazji dla uczestników delegacji oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia Wrocławski Chór Seniora dał koncert w Auli Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW prezentując swój najbardziej popisowy repertuar muzyczny.

Pierwszy wyjazdowy koncert Wrocławskiego Chóru Seniora
w Radkowie
20.06.2023

Na zaproszenie Gminy Radków oraz Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radkowie Wrocławski Chór Seniora pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego zaprezentował program złożony z największych przebojów fenomenów polskiej estrady. Wydarzenie zgromadziło wielu mieszkańców miasta.  Wydarzenie poprowadziła Pani Lidia Piaseczna, a konferansjerkę napisała Pani Zofia Grodzicka. W planach Zespołu są kolejne występy w plenerach i salach koncertowych Dolnego Śląska. Jesienią planowane jest wspólne wydarzenia integrujące artystycznie Seniorów z Radkowa i Wrocławia.

Uroczysty koncert Wrocławskiego Chóru Seniora
z okazji Dnia Matki
30.05.2023

Violetta Villas wyśpiewała przebój, który stał się niekwestionowaną dedykacją wdzięczności dla wszystkich Mam. "Do Ciebie Mamo" nie mogło zabraknąć podczas uroczystego koncertu z Okazji Dnia Matki, ale także w przeddzień Dnia Dziecka. Tym razem Wrocławski Chór Seniora, prezentując się we wrocławskiej Przestrzeni Trzeciego Wieku przygotował kilkanaście utworów dedykowanych wszystkim Mamom, zdobywając głośny aplauz publiczności, która także włączała się czynnie we wspólne śpiewanie z naszymi artystami!

Mini koncert Wrocławskiego Chóru Seniora na Nowych Żernikach
30.03.2023

Nie zwalniamy tempa, koncertując w różnych zakątkach Wrocławia. Tym razem kameralny zespół Wrocławskiego Chóru Seniora wystąpił w Klubie Seniora na Nowych Żernikach prowadzonym przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra. W wydarzeniach wziął udział Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Dorota Feliks - dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Bartłomiej Świerczewski - dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocławia. Żernickim Klubowiczom koncert bardzo się podobał, a na wielki finał publiczność śpiewała wielki operetkowy przebój "Usta milczą, dusza śpiewa"!

Wiosna jest Kobietą - koncert Wrocławskiego Chóru Seniora
28.03.2023

Pod tym tytułem ukryły się najpiękniejsze piosenki ludowe z różnych zakątków Polki, które Wrocławski Chór Seniora pod dyrekcją Tomasza Maleszewskiego wykonał podczas koncertu w Przestrzeni Trzeciego Wieku 28 marca br. W programie nie zabrakło przesławnych pieśni i przyśpiewek, które nucą całe pokolenia: "Koło mego ogródeczka", "Laurą i Filon", czy "Chłopcy krakowiacy". Koncert został nagrodzony gromkimi owacjami na stojąco!

Wrocławski Chór Seniora zaśpiewał z Dawidem Podsiadło!
18-20 marca 2023

Występ Wrocławskiego Chóru Seniora w ramach trasy Dawida Podsiadło „PRZED i PO TOUR” we Wrocławiu aż do ostatniego koncertu pozostawał tajemnicą. Zaplanowano to, aby sprawić niespodziankę ponad 4500 tysięcznej publiczności, zgromadzonej podczas trzech koncertów w dniach 18-20 marca 2023 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Trzydziestoosobowa grupa wokalna wspólnie z artystą wykonała dwa utwory: „Szarość i róż” oraz „Nieznajomy”, otrzymując każdorazowo kilkuminutowe i wzruszające owacje na stojąco.

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka
24 stycznia 2023

Pierwszy koncert w nowym 2023 roku Wrocławskiego Chóru Seniora odbył się w Przestrzeni Trzeciego Wieku - Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Zespół zaprezentował najpiękniejsze kolędy i pastorałki z różnych zakątków świata. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów Dni Babci i Dziadka. Widzowie mogli także podziwiać nowe stroje koncertowe naszych Chórzystów, które zostały wykonane dzięki staraniom i projektowi członkiń zespołu: Zofii Dul, Józefy Rutkowskiej. 

Wieczór Kolęd i Pastorałek
18 grudnia 2022

We wrocławskim Centrum Kulturalno-Bibliotecznym FAMA odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wrocławski Chór Seniora zaśpiewał wspólnie z artystami Teatru Scena Kamienica. Zgromadzona publiczność miała okazję wspólnie kolędować przy aromatycznej herbatce korzennej.

Koncert Mikołajkowy
6 grudnia 2022

Dzień na który wszyscy czekają i ci mali i ci duzi to MIKOŁAJKI! W ten radosny i uroczysty dzień Wrocławski Chór Seniora zaprezentował się w programie świątecznych przebojów we wnętrzach wrocławskiej Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Wspomnienie Czesława Rodziewicza
24 listopada 2022

Czwartkowy wieczór 24 listopada 2022 w Przestrzeni Trzeciego Wieku – Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego był poświęcony wspomnieniom Czesława Rodziewicza - Wrocławianina, który poprzez swoją działalność bardzo mocno wpłynął na rozwój wielu wrocławskich seniorów. Czesław Rodziewicz zasłynął jako twórca haftu wrocławskiego, ekslibrisów, naturalnych obrazów z roślin zwanych liściakami oraz poeta. Sam Rodziewicz swoją twórczość określał mianem sztuki pogodnej. Podczas spotkania seniorzy wspominali sylwetkę Pana Czesław oraz odczytywali jego wiersze, poprzez które można było zauważyć, jak świetnym był obserwatorem rzeczywistości.

WROCŁAWSKI CHÓR SENIORA LAUREATEM 
XII WROCŁAWSKIEGO PRZEGLĄDU AMATORSKICH CHÓRÓW SENIORALNYCH

Wrocław Miastem CHÓRALISTYKI i to w każdym wieku! Nasz zespół podczas Gali XII Wrocławskiego Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych został laureatem nagrody! Konkurs odbył się 19 września 2022 roku.

"LATO W PIOSENKACH" - pierwszy koncert Wrocławskiego Chóru Seniora

Piosenki popularne, ludowe, okolicznościowe wybrzmiały podczas pierwszego występu największego we Wrocławiu Wrocławskiego Chóru Seniora. 5 lipca 2022 roku w wypełnionej bo brzegi Auli Przestrzeni Trzeciego Wieku nasi chórzyści dali ponad godzinny koncert nagrodzony głośnym owacjami na stojąco!

plakat koncertu Lato w Piosenkach Wrocławskiego Chóru Seniora
bottom of page