top of page

Operetkowe SHOTY w Powiecie Wrocławskim!

Rok 2020. Trwa ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. Jednocześnie, pragnąc dostarczać sztukę operetkową w tym trudnym czasie inaugurujemy "Koncerty na WYNOS!". Już po pierwszych koncertach okazuje się, że ta formuła doskonale zostaje przyjęta przez Publiczność, którzy tłumnie uczestniczą w wydarzeniach plenerowych.


Rok 2024. Wracamy do Mieszkańców Powiatu Wrocławskiego ze zdwojonym rozmachem, aby zaprezentować 4 zróżnicowane programy artystyczne i podbić Wasze serca!


Kobierzyce, Sobótka, Długołęka, Czernica - do zobaczenia na Operetkowych SHOTACH!


Operetka na WYNOS!

16 marca 2024

godz. 16:00 Kobierzycki Ośrodek Kultury | KOBIERZYCE

godz. 19:00 Hotel SOBOTEL | SOBÓTKA


Kiepuriada na WYNOS!

17 marca 2024

godz. 16:00 Szkoła Podstawowa | KIEŁCZÓW, GM. DŁUGOŁĘKA

godz. 19:00 Świetlica Wiejska | JESZKOWICE, GM. CZERNICA


Operetka na WYNOS!

Czyli najpiękniejsze arie i duety z operetek wszech czasów

W repertuarze znajdą się największe przeboje takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Paul Abraham czy Jacques Offenbach. W programie prócz popisowych arii i duetów pojawią się czardasze, walce, foxtroty. Nie zabraknie największych szlagierów: Kupletów Barinkaya "Wielka sława to żart!", najsłynniejszego operetkowego duetu "Usta milczą, dusza śpiewa", przezabawnych Kupletów Adeli z Zemsty Nietoperza, "Brunetek, blondynek" - którymi Kiepura podbijał światowe sceny muzyczne, "Dziewcząt z Barcelony" z Clivi, Pieśni Adama z Ptasznika z Tyrolu "Lat 20 miał mój dziad", czy "Wiedeńskiej Krwi".


Wykonawcy:

Liza Wesołowska – sopran

Damian Domalewski – tenor

Tomasz Maleszewski – tenor

Tancerze Teatru Scena Kamienica

Maciej Michałkowski - prowadzenie

 

Kiepuriada na WYNOS!

Piosenki i arie z polskich filmów przedwojennych, musicali, operetek i wodewili

Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie", "Jaśminowy walc", "Lata 20 miał mój dziad" "Ninon" i wiele innych. Pochodzą one z pierwszych polskich filmów, musicali, wodewili, a często samodzielne utwory pisane były z dedykacją dla naszego wybitnego artysty. Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury.


Wykonawcy: 

Mariola Augustyn - wokal (Martha Egghert) 

Tomasz Maleszewski - wokal (Jan Kiepura) 

Damian Domalewski - wokal (Władysław Ladis) 

Tancerze Teatru Scena Kamienica 

Maciej Michałkowski - prowadzenie  


NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!


ZADANIE PUBLICZNE JEST SFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU POWIATU WROCŁAWSKIEGO
bottom of page