top of page

Rekordowe Koncerty na WYNOS! we Wrocławiu

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na aż 12 koncertów w plenerach Wrocławia! W ramach „Koncertów na WYNOS! – II edycji” zaprezentujemy trzy zróżnicowane programy muzyczne w doborowej obsadzie i atrakcyjnym wizualnie anturażu. Będzie to największa miejska trasa koncertowa w historii naszej organizacji!

W ramach wydarzeń przygotowaliśmy następujące programy:


Śpiewnik Domowy na WYNOS!


Zabrzmią powszechnie lubiane melodie, ale i pieśni mniej znane. Lekkie, wpadające w ucho kompozycje, zabarwione zostaną intrygującą opowieścią. Repertuar naszych koncertów plenerowych wypełnią utwory ze Śpiewnika Domowego Stanisława Moniuszki, wzbogacone pieśniami innych polskich romantycznych kompozytorów. Publiczność usłyszy między innymi tak znane pieśni, jak: "Znasz-li ten kraj", "Hulanka", "Życzenie", "Dwie Zorze", "Krakowiaczek", "Chochlik", "Kum i Kuma", "Prząśniczka", "Dziad i Baba", "Złota rybka". Przeplatane one będą miniaturami fortepianowymi - walcami i polkami w wykonaniu Tancerzy Teatru Scena Kamienica. Niezwykłe i nowatorskie aranżacje pieśni Moniuszki przygotował wybitny pianista Ivan Zhukov.


Opera&Operetka na WYNOS!


W repertuarze koncertu znajdą się największe przeboje operetkowe takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Stanisław Moniuszko czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie ukochanych przez słuchaczy szlagierów: „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji”, "Kuplety Adeli", "Lat dwadzieścia miał mój dziad", a także czardaszów, walców i foxtrottów. Koncert zostanie wzbogacony najpiękniejszymi ariami, duetami i songami z oper. W programie wydarzenia znalazły się także pieśni nepolitańskie, takie jak m. in.: "Santa Lucia", "Mamma", "Torna e Sorriento", "O Sole Mio", "La spangola", "Funiculi, funicula", arie i duety z oper: "La traviata", "Gianni Schicchi", "Cyganeria", „Romeo i Julia”, „Napój miłosny”, „Rigoletto”.


Kiepuriada na WYNOS!


Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie", "Jaśminowy walc", "Lata 20 miał mój dziad" "Ninon" i wiele innych. Pochodzą one z pierwszych polskich filmów, musicali, wodewili, a często samodzielne utwory pisane były z dedykacją dla naszego wybitnego artysty. Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury. Zostanie także wprowadzone nowość, łącząca okres blisko 100 lat. Wspólnie ze słynnym małżeństwem i śpiewakami do wspólnego wykonania przeboju wszech czasów "Usta milczą, dusza śpiewa" włączy się publiczność. A to za sprawą emisji zrekonstruowanego cyfrowo nagrania audio.


Po każdym koncercie dla dzieci wręczane będą tematyczne kolorowanki. Stowarzyszenie przeprowadzi także konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.


HARMONOGRAM WYDARZEŃ:


KIEPURIADA NA WYNOS!

Piosenki i arie z polskich filmów przedwojennych, musicali, operetek i wodewili


7 lipca 2023

godz. 17:00 PLAC PRZY OTWARTEJ PRZESTRZENI KULTURY [Park Szczytnicki]

godz. 19:00 DZIEDZINIEC CENTRUM NA PRZEDMIEŚCIU [ul. Prądzyńskiego 39a]


8 lipca 2023

godz. 17:00 PLAC PRZY POMNIKU FRYDERYKA CHOPINA [Park Południowy]

godz. 19:00 PARK WOJSZYCKI


ŚPIEWNIK DOMOWY NA WYNOS! Najpiękniejsze polskie pieśni z XIX stulecia


13 lipca 2023

godz. 17:00 SKWER O. DAMIANA DE VEUSTERA [Osiedle Szczepin]

godz. 19:00 PARK IM. S. STASZICA [Osiedle Nadodrze]


14 lipca 2023

godz. 17:00 PARK KOLUMBA [Osiedle Swojczyce]

godz. 19:00 PLAC PRZY CZASOPRZESTRZENI [ul. Tramwajowa 1-3]


OPERA & OPERETKA NA WYNOS!

Największe przeboje z oper i operetek


15 lipca 2023

godz. 17:00 PARK NA SKRAJU [Osiedle Brochów]

godz. 19:00 TEREN PRZY CENTRUM AKTYWNOŚCI TARNOGAJU [ul. Gazowa 22]


16 lipca 2023

godz. 14:00 PARK JEDNOŚCI [ul. Królewska]

godz. 16:00 PARK MAŚLICKI [ul. Królewiecka 89]


Zadanie publiczne jest dofinansowane ze środków budżetu Gminy Wrocław


bottom of page