top of page
GALA WIEDEŃSKA -  Organizator: Teatr Scena Kamienica
GALA WIEDEŃSKA -  Organizator: Teatr Scena Kamienica

GALA WIEDEŃSKA - Organizator: Teatr Scena Kamienica

Najpiękniejsze arie, duety, walce, polki i marsze wiedeńskich mistrzów

Czas i lokalizacja

10 gru 2023, 18:00 – 20:00

Sala Teatralna NOT , Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, 50-020 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

KUB BILET ONLINE

Podczas galowego wieczoru, w wigilię nocy sylwestrowej zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek “Zemsta nietoperza”, “Baron cygański”, “Wesoła Wdówka”, “Noc w Wenecji”, “Ptasznik z Tyrolu”, “Wiedeńska Krew”.  Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya “Wielka sława to żart”, przebojowe i popisowo wykonywane “Brunetki, blondynki”, czy arie i kuplety kapryśnej Adeli “Taki pan, jak pan”, “W roli skromnego dziewczęcia”, Duet wszech czasów “Usta milczą dusza śpiewa” czy polki “Grzmoty i błyskawice” i “Tritsch- Tratsch” w zabawnej choreografii baletu. Mile widziany na widowni będzie także kowal, który wcieli się w rolę perkusisty w zabawnej Polce z tym niezwykłym instrumentem. Będziecie także mieli Państwo okazję zatańczyć wspólnie z naszymi tancerzami przepięknej urody walca “Kaiser” (Cesarskiego).

Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Nie zabraknie licznych dowcipów i anegdot!

Wystąpią wybitni soliści śpiewacy z powodzeniem odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej, wirtuozi skrzypiec i fortepianu – związani z takimi instytucjami jak Operetka Wrocławska, Opera Wrocławska i Mazowiecki Teatr Muzyczny. Całości dopełni piękna scenografia, rekwizyty i bajeczne kostiumy. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne!

Gala Wiedeńska Teatru Scena Kamienica od kilku lat podbija sceny muzyczne całej Polski: bawiąc, wzruszając i porywając do tańca zgromadzoną Publiczność. Świadczą o tym owacje na stojąco i pozytywne recenzje.

Wystąpią: 

Liza Wesołowska – sopran 

Tomasz Maleszewski – tenor 

Damian Domalewski – tenor 

Balet Teatru Scena Kamienica  

Kameraliści Operetki Wrocławskiej  

Elżbieta Szomańska – prowadzenie

Czas trwania koncertu: 100 min.

INFORMACJE O WYDARZENIU, REZERWACJE BILETÓW: TEL. 884 898 268 | BILETY@SCENAKAMIENICA.PL

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page