top of page
Koncerty na WYNOS! - III edycja Dolny Śląsk #Kotla
Koncerty na WYNOS! - III edycja Dolny Śląsk #Kotla

Koncerty na WYNOS! - III edycja Dolny Śląsk #Kotla

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na dolnośląskie plenery muzyczne! Podczas sześciu koncertów zostaną zaprezentowane 3 zróżnicowane programy muzyczne.

Czas i lokalizacja

19 maj 2024, 19:00 – 20:00

TEREN REKREACYJNO-SPORTOWY | KOTLA, 67-240 Krążkówko, Polska

O wydarzeniu

19 maja 2024 godz. 19:00 KOTLA Teren Rekreacyjno-Sportowy

OPERA&MUSICAL NA WYNOS!

Słynne pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie, duety, songi z oper i musicali

Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, pragniemy zaproponować ten niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, dodatkowo wzbogacając go najpiękniejszymi ariami, duetami operowymi oraz songami musicalowymi.

Wykonawcy: 

Liza Wesołowska - sopran 

Damian Domalewski - tenor 

Tomasz Maleszewski - tenor 

Maciej Michałkowski - prowadzenie koncertu

WSTĘP WOLNY!

W PRZYPADKU NIEKORZYSTNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH WYDARZENIE ZOSTANIE PRZENIESIONE DO LOKALNEJ SALI WIDOWISKOWEJ. W PRZYPADKU BRAKU DOSTĘPNEJ SALI WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W ALTERNATYWNYM TERMINIE.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page