top of page
Koncerty na WYNOS! - III edycja #Wrocław
Koncerty na WYNOS! - III edycja #Wrocław

Koncerty na WYNOS! - III edycja #Wrocław

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na wrocławskie osiedlowe plenery muzyczne! Podczas dziesięciu koncertów zostaną zaprezentowane 3 zróżnicowane programy muzyczne.

Czas i lokalizacja

14 lip 2024, 12:00 – 13:00

PAŁAC PAWŁOWICE | OS. PAWŁOWICE, Pawłowicka 87/89, 51-250 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

14 lipca 2024 godz. 12:00 - Osiedle Pawłowice PAŁAC PAWŁOWICE

OPERETKA DLA DZIECI

Najpiękniejsze fragmenty z operetek, tańce oraz…czary!

"Operetka dla Dzieci" to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3-12 lat. Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami i pięknymi kostiumami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: "Pieśń o Wilji" (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa "Odgłosy wiosny", Kuplety Barinkaya "Wielka sława to żart!" z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń "Wiedeń, miasto moich marzeń" Romualda Sieczyńskiego, czy straussowskie "Marsz perski" rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, "Annen Polka" inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy słynna Polka "Grzmoty i błyskawice", w której muzyka naśladuje otaczającą nas przyrodę. Przedstawienie zawarte jest w formie bajki muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Na scenie pojawia się również Iluzjonista, który dosłownie wyczarowuje z lampy Aladyna tancerki rodem z Persji, sprawia, że nieruchomy stolik zaczyna fruwać nad estradą, a za sprawą swojej magicznej mocy wyczarowuje śnieg w trakcie rozkwitu wiosny.

Wykonawcy:

Liza Wesołowska – sopran

Tomasz Maleszewski – tenor

Damian Domalewski – iluzjonista

Maciej Michałkowski – moderator

Tancerze Teatru Scena Kamienica

WSTĘP WOLNY!

W PRZYPADKU NIEKORZYSTNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH WYDARZENIE ZOSTANIE PRZENIESIONE DO LOKALNEJ SALI WIDOWISKOWEJ. W PRZYPADKU BRAKU DOSTĘPNEJ SALI WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W ALTERNATYWNYM TERMINIE.

ZADANIE PUBLICZNE JEST DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU GMINY WROCŁAW

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page