top of page
Koncerty na WYNOS! - III edycja #Wrocław
Koncerty na WYNOS! - III edycja #Wrocław

Koncerty na WYNOS! - III edycja #Wrocław

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska serdecznie zaprasza na wrocławskie osiedlowe plenery muzyczne! Podczas dziesięciu koncertów zostaną zaprezentowane 3 zróżnicowane programy muzyczne.

Czas i lokalizacja

13 lip 2024, 16:00 – 17:00

BOISKO | OS. WIDAWA, Kominiarska 68, 51-180 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

13 lipca 2024 godz. 16:00 - Osiedle Widawa BOISKO, UL. KOMINIARSKA 68

SZALONE LATA 50-70 NA WYNOS!

Sentymentalna muzyczna podróż z największymi przebojami fenomenów polskiej estrady

Gdy powojenna Polska budziła się do nowego życia i obudowywano kraj, na nowo rodziła się rodzima piosenka z niezwykle ambitnymi tekstami ówcześnie najlepszych autorów. Powstawało wiele ambitnych utworów muzycznych, które z czasem zaczęły szturmem podbijać całą Europę, a ich kreatorzy zyskiwali wielką karierę. W piosenkach tych przejawiał się artystyczny manifest przeciwko stalinizmowi, ale także kreowano nowe style i modę wykonawczą. Polska muzyka lat 50. to także przesiąknięte nostalgią orkiestry radiowe i pierwsze utwory rockandrollowe. Stały się one prawdziwymi hitami i pamiętane są do dziś. Program koncertu poświęcony będzie największym polskim przebojom z lat 50., 60. i 70. XX wieku: Violetty Villas, Nataszy Rylskiej, Marka Grechuty, Jerzego Połomskiego, Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Ady Rusowicz i innych. Zabrzmią szlagiery Skaldów, Czerwonych Gitar, czy Trubadurów. Całość w oryginalnych aranżacjach i oryginalnych operetkowych wykonaniach solistów śpiewaków i brawurowych tańcach stylizowanych na dawne lata.

Wykonawcy:

Mariola Augustyn – wokal

Damian Domalewski – wokal

Tomasz Maleszewski – wokal

Tancerze Teatru Scena Kamienica

Maciej Michałkowski – prowadzenie koncertu

WSTĘP WOLNY!

W PRZYPADKU NIEKORZYSTNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH WYDARZENIE ZOSTANIE PRZENIESIONE DO LOKALNEJ SALI WIDOWISKOWEJ. W PRZYPADKU BRAKU DOSTĘPNEJ SALI WYDARZENIE ODBĘDZIE SIĘ W ALTERNATYWNYM TERMINIE.

ZADANIE PUBLICZNE JEST DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU GMINY WROCŁAW

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page