top of page
Koncerty na WYNOS! #ŁAPY
Koncerty na WYNOS! #ŁAPY

Koncerty na WYNOS! #ŁAPY

Zapraszamy na dwa wyjątkowe wydarzenia w Łapach! W plenerze zaprezentowany zostanie "Śpiewnik Domowy na WYNOS!", a w Domu Kultury "Opera&Musical na WYNOS!".

Czas i lokalizacja

23 sie 2023, 18:00 – 19:00

PLAC NSZZ SOLIDARNOŚĆ | ŁAPY, Osiedlowa 1, 18-100 Łapy, Polska

O wydarzeniu

Śpiewnik Domowy na WYNOS!

Najpiękniejsze polskie pieśni z XIX stulecia

Witold Rudziński pisał, że "Moniuszce przyświecała wyższa idea w tworzeniu polskich pieśni narodowych, które miały zająć ważne miejsce w życiu codziennym Polaków, usuwając na bok importowaną tandetę." Miały to być pieśni do powszedniego domowego śpiewania dla każdego i odpowiadać różnym nastrojom i potrzebom serca. Poprzez organizację tego rodzaju wydarzeń, chcielibyśmy powrócić do XIX-wiecznej praktyki domowego muzykowania i zaprosić nań całe rodziny. Zabrzmią powszechnie lubiane melodie, ale i pieśni mniej znane. Lekkie, wpadające w ucho kompozycje, zabarwione zostaną intrygującą opowieścią. Repertuar koncertu plenerowego wypełnią utwory ze Śpiewnika Domowego Stanisława Moniuszki, wzbogacone pieśniami innych polskich romantycznych kompozytorów. Publiczność usłyszy między innymi tak znane pieśni, jak:  "Znasz-li ten kraj", "Hulanka", "Życzenie", "Dwie Zorze", "Krakowiaczek", "Chochlik", "Kum i Kuma", "Prząśniczka", "Dziad i Baba", "Złota rybka". Przeplatane one będą miniaturami fortepianowymi - walcami i polkami w wykonaniu Tancerzy Teatru Scena Kamienica.  Niezwykłe i nowatorskie aranżacje pieśni Moniuszki przygotowuje znakomity pianista Ivan Zhukov.

Koncert będzie prowadzony w ciekawy i przystępny sposób z myślą o najmłodszychodbiorcach. Całość zawarta będzie w formie opowieści muzycznej, w trakcie której słuchaczeprzeniosą się do XIX-wiecznej Polski, poznają tradycje i zwyczaje wówczas panujące. Ważnym elementem łączącym różne gatunki muzyki, będzie zaproponowanie nowych interpretacji pieśni polskich kompozytorów. Artyści wykonają je w stylu operowym, jazzowym, operetkowym, musicalowym. Tego typu zabieg pozwoli na większą przystępność odbioruoraz zaproponowanie nowatorskiej i oryginalnej wersji muzycznej narodowej spuścizny.

Wykonawcy:

Śpiew: Liza Wesołowska, Tomasz Maleszewski, Damian Domalewski

Tancerze Teatru Scena Kamienica

Maciej Michałkowski - prowadzenie

aranż wszystkich pieśni, utwory fortepianowe - Ivan Zhukov

WSTĘP WOLNY!

PROJEKT PT. "KONCERTY NA WYNOS!' ZOSTAŁ DOFINANSOWANY Z BUDŻETU GMINY ŁAPY

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page