top of page
Koncerty na WYNOS! #ŁAPY
Koncerty na WYNOS! #ŁAPY

Koncerty na WYNOS! #ŁAPY

Zapraszamy na dwa wyjątkowe wydarzenia w Łapach! W plenerze zaprezentowany zostanie "Śpiewnik Domowy na WYNOS!", a w Domu Kultury "Opera&Musical na WYNOS!".

Czas i lokalizacja

24 sie 2023, 18:00 – 19:00

DOM KULTURY W ŁAPACH, Główna 8, 18-100 Łapy, Polska

O wydarzeniu

Opera&Musical na WYNOS!

W programie słynne pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie, duety, songi z oper i musicali

Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, pragniemy zaproponować mieszkańcom ten niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, dodatkowo wzbogacając go najpiękniejszymi ariami, duetami i songami z  oper i musicali. W programie wydarzenia znalazły się pieśni nepolitańskie, takie jak m. in.: "Santa Lucia", "Mamma", "Torna e Sorriento", "O Sole Mio", "La spangola", "Funiculi, funicula", arie i duety z oper: "La traviata", "Gianni Schicchi", "Cyganeria", „Romeo i Julia”, „Napój miłosny”, „Rigoletto” a także fragmenty przesławnych musicali: „Skrzypek na Dachu”, „Romeo i Julia”, „My Fair Lady”, „West Side Story”, „Cats”, Dzwonnik z Notre Dame” i wielu innych!

Uczestnicy wydarzenia otrzymają bezpłatne pocztówki z ciekawostkami związanymi z pieśniami neapolitańskimi i sztuką operową, na których znajdą się także rebusy, kolorowanka i krzyżówka dla dzieci.

Wykonawcy:

Liza Wesołowska - sopran

Tomasz Maleszewski - tenor 

Damian Domalewski - tenor

Maciej Michałkowski - prowadzenie

WSTĘP WOLNY!

PROJEKT PT. "KONCERTY NA WYNOS!' ZOSTAŁ DOFINANSOWANY Z BUDŻETU GMINY ŁAPY

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page