top of page
Opera&Musical na WYNOS! - Mały Festiwal Operetki #WŁOCŁAWEK
Opera&Musical na WYNOS! - Mały Festiwal Operetki #WŁOCŁAWEK

Opera&Musical na WYNOS! - Mały Festiwal Operetki #WŁOCŁAWEK

To nasza najnowsza inicjatywa kulturalna, dedykowana mieszkańcom Włocławka. W ramach tegorocznego wydarzenia zaprosimy dzieci i ich rodziny na familijne spotkanie z operetką oraz wszystkich mieszkańców na plenerowy koncert z operą i musicalem w tle.

Czas i lokalizacja

16 wrz 2023, 18:00 – 19:00

BULWARY PRZY POMNIKU "LUDZIOM PRACY", 87-810 Włocławek, Polska

O wydarzeniu

Mały Festiwal Operetki Włocławek 2023

16 września 2023 godz. 18:00 BULWARY PRZY POMNIKU "LUDZIOM PRACY" | WŁOCŁAWEK

Opera&Musical na WYNOS!

W programie słynne pieśni neapolitańskie oraz najpiękniejsze arie, duety, songi z oper i musicali

Początki pieśni neapolitańskiej sięgają XVIII-wiecznej opery buffa, która powstała w Neapolu (jako przerywnik muzyczny opery seria) i była pisana w dialekcie neapolitańskim. Tematem oper były sytuacje z życia codziennego i zawoalowane odniesienia do współczesnych wydarzeń. Libreciści oper buffa zaczęli z czasem pisać teksty popularnych piosenek, które były wykonywane również w teatrze, a także na ulicy, dla tych, których nie było stać na kupno biletu. Od tego momentu piosenka neapolitańska zaczęła szybko się rozwijać. Przypominając włoską tradycję koncertowania na ulicach, pragniemy zaproponować mieszkańcom ten niezwykle popularny i popisowy repertuar muzyczny, dodatkowo wzbogacając go najpiękniejszymi ariami, duetami i songami z  oper i musicali. W programie wydarzenia znalazły się pieśni nepolitańskie, takie jak m. in.: "Santa Lucia", "Mamma", "Torna e Sorriento", "O Sole Mio", "La spangola", "Funiculi, funicula", arie i duety z oper: "La traviata", "Gianni Schicc hi", "Cyganeria", „Romeo i Julia”, „Napój miłosny”, „Rigoletto” a także fragmenty przesławnych musicali: „Skrzypek na Dachu”, „Romeo i Julia”, „My Fair Lady”, „West Side Story”, „Cats”, Dzwonnik z Notre Dame” i wielu innych!

Uczestnicy wydarzenia otrzymają bezpłatne pocztówki z ciekawostkami związanymi z pieśniami neapolitańskimi i sztuką operową, na których znajdą się także rebusy, kolorowanka i krzyżówka dla dzieci.

Wystąpią:

Liza Wesołowska  – sopran

Tomasz Maleszewski – tenor

Damian Domalewski – wokal

koncert poprowadzi Maciej Michałkowski

ZADANIE JEST WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ GMINĘ MIASTO WŁOCŁAWEK

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page