top of page
Operetkowe SHOTY #Kiełczów
Operetkowe SHOTY #Kiełczów

Operetkowe SHOTY #Kiełczów

Po 4 latach od sukcesu Koncertów na WYNOS! powracamy do Mieszkańców Powiatu Wrocławskiego z dwoma wyjątkowymi programami operetkowymi!

Czas i lokalizacja

17 mar 2024, 16:00 – 17:00

Szkoła Podstawowa | KIEŁCZÓW, Szkoła Podstawowa Imienia Wandy Chotomskiej w Kiełczowie, Szkolna 3, 55-093 Kiełczów, Polska

O wydarzeniu

17 marca 2024 godz. 16:00 

Szkoła Podstawowa | KIEŁCZÓW, GM. DŁUGOŁĘKA

Kiepuriada na WYNOS!

Piosenki i arie z polskich filmów przedwojennych, musicali, operetek i wodewili

Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie", "Jaśminowy walc", "Lata 20 miał mój dziad" "Ninon" i wiele innych. Pochodzą one z pierwszych polskich filmów, musicali, wodewili, a często samodzielne utwory pisane były z dedykacją dla naszego wybitnego artysty. Wieczór wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury.

Wykonawcy:

Mariola Augustyn - wokal (Martha Egghert)

Tomasz Maleszewski - wokal (Jan Kiepura)

Damian Domalewski - wokal (Władysław Ladis)

Tancerze Teatru Scena Kamienica

Maciej Michałkowski - prowadzenie

WSTĘP WOLNY!

ZADANIE PUBLICZNE JEST SFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU POWIATU WROCŁAWSKIEGO

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page