top of page
PIEŚNI EUROPY #Wałbrzych
PIEŚNI EUROPY #Wałbrzych

PIEŚNI EUROPY #Wałbrzych

PIEŚNI EUROPY to podróż po etnicznych, ludowych i narodowych pieśniach z różnych zakątków Europy: Polski, Ukrainy, Węgier, Łotwy, Finlandii, Niemiec, Słowacji, Czech, Włoch, Francji, Serbii, Grecji, Macedoni, Litwy, Bułgarii.

Czas i lokalizacja

05 lip 2025, 18:00 – 19:30

AMFITEATR | WAŁBRZYCH, plac Teatralny, 58-300 Wałbrzych, Polska

O wydarzeniu

PIEŚNI EUROPY


To wyjątkowa muzyczna podróż po etnicznych, ludowych i narodowych pieśniach z różnych zakątków Europy – od Polski po Włochy, od Grecji po Finlandię. W programie znajdą się utwory reprezentujące bogactwo kulturowe takich krajów jak Polska, Ukraina, Węgry, Łotwa, Finlandia, Niemcy, Słowacja, Czechy, Włochy, Francja, Serbia, Grecja, Macedonia i Litwa. Będą to melodie, które stanowią dziedzictwo muzyczne Europy, przekazywane z pokolenia na pokolenie, często wzbogacone o literackie teksty wybitnych poetów i głębokie przesłania. Każda z pieśni niesie ze sobą opowieść o danym regionie, jego historii, tradycjach i codziennym życiu. To utwory, które często zawierają edukacyjne morały, mądrości przodków, a jednocześnie wyróżniają się fascynującą melodyką, rytmiką i harmonią charakterystyczną dla danego regionu.

 

Wykonawcy: Joanna Kolbuszewska, Sybilla Michałek, Liza Wesołowska, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski, Tomasz Nowakowski – wokaliści

Autor aranży i opracowań muzycznych – Mateusz Kwapień

Maciej Michałkowski - prowadzenie koncertu

 

WSTĘP WOLNY!


ZADANIE PUBLICZNE DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW GMINY WAŁBRZYCH



Udostępnij to wydarzenie

@Stowarzyszenie Operetka Wrocławska 2025

bottom of page