top of page
Wielka Gala Operetki #Świebodzice
Wielka Gala Operetki #Świebodzice

Wielka Gala Operetki #Świebodzice

Zapierające dech w piersiach choreografie, piękne kostiumy, gwiazdy scen operetkowych, efekty świetlne i wysmakowany dowcip. Tak w jednym zdaniu można opisać Wielką Galę Operetki, która odbędzie się w ramach projektu „Operetka na WYNOS!”, które zdobyło serca setek mieszkańców Świebodzic.

Czas i lokalizacja

05 kwi 2024, 19:00 – 21:00

Sala Sportowa SP nr 3 | ŚWIEBODZICE, Świdnicka 13, 58-160 Świebodzice, Polska

O wydarzeniu

#operetkanawynos WIELKA GALA OPERETKI

pod Honorowym Patronatem Burmistrza Świebodzic Pawła Ozgi

5 kwietnia 2024 godz. 19:00 Sala Sportowa Szkoły Podstawowej nr 3 | ŚWIEBODZICE

Zapierające dech w piersiach choreografie, piękne kostiumy, gwiazdy scen operetkowych, efekty świetlne i wysmakowany dowcip. Tak w jednym zdaniu można opisać Wielką Galę Operetki, która odbędzie się w ramach projektu „Operetka na WYNOS!”, które zdobyło serca setek mieszkańców Świebodzic. Za sprawą najpiękniejszych arii, duetów i tercetów z operetek kompozytorów, takich jak: J. Strauss, E .Kalman, F. Lehar, C. Zeller, N. Dostal, J. Offenbach przeniesiemy się w świat najlepszych scen operetkowych!

Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszą Państwo przeboje z operetek: Hrabina Marica, Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Księżniczka Cyrkówka, Baron Cygański, Giuditta, Ptasznik z Tyrolu, Clivia, Orfeusz w Piekle czy Cygańska miłość. Prócz popisowych arii i duetów pojawią się czardasze, walce, foxtrotty, a nawet ognisty kan-kan i polki wielkiego Johanna Straussa w wykonaniu solistów baletu. W programie nie zabraknie największych szlagierów: Kupletów Barinkaya “Wielka sława to żart!”, najsłynniejszego duetu “Usta milczą, dusza śpiewa”, przezabawnych Kupletów Adeli z Zemsty Nietoperza, “Brunetek, blondynek” – którymi Kiepura podbijał światowe sceny muzyczne, “Dziewcząt z Barcelony”, Pieśni Adama “Lat 20 miał mój dziad”, “Wiedeńskiej Krwi”. Publiczność wspólnie z baletem zatańczy “Walca Cesarskiego” i zapewne zanuci wiele ukochanych arii operetkowych!  Zaprezentują się znakomici soliści europejskich scen muzycznych, tancerze baletu i instrumentaliści, a całość poprowadzi Elżbieta Szomańska!

Wystąpią:

Magdalena Buczkowska – sopran

Liza Wesołowska – sopran

Damian Domalewski – tenor

Tomasz Maleszewski – tenor

Balet Teatru Scena Kamienica 

Kameraliści Operetki Wrocławskiej 

Elżbieta Szomańska – prowadzenie

WSTĘP WOLNY!

ZADANIE PUBLICZNE JEST WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY ŚWIEBODZICE

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page