top of page
WIELKA GALA OPERETKI - Teatr Scena Kamienica
WIELKA GALA OPERETKI - Teatr Scena Kamienica

WIELKA GALA OPERETKI - Teatr Scena Kamienica

Muzyczne SHOW przepełnione czardaszami, toastami, miłosnymi duetami i scenami z operetek wszech czasów

Czas i lokalizacja

29 wrz 2023, 19:00 – 21:00

Sala Teatralna NOT , Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, 50-020 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

KUB BILET ONLINE

Zapierające dech w piersiach choreografie, piękne kostiumy, gwiazdy scen operetkowych, efekty świetlne i wysmakowany dowcip.

Tak w jednym zdaniu można opisać Wielką Galę Operetki Teatru Scena Kamienica. Za sprawą najpiękniejszych arii, duetów i tercetów z operetek kompozytorów, takich jak: J. Strauss, E .Kalman, F. Lehar, C. Zeller, N. Dostal, J. Offenbach z rozmachem otworzymy sezon artystyczny 2023/2024!

Poprzednie nasze gale zebrały takie oto opinie:

~ “Cały spektakl / wydarzenie kulturalne zasługuje na wysoką ocenę. Arie prezentowane przez wspaniałych wykonawców, ich głosy i piękne stroje to balsam dla duszy i nektar dla człowieka. Tancerki i tancerze to pokaz umiejętności na wysokim poziomie. Wszystko piękne.”

~ “Świetny występ. Cudowne głosy, stroje i tancerze. Prowadząca nie do zastąpienia. Brawo! Polecam”

~ “Byłyśmy/4 osoby/ zachwycone. Zarówno grą aktorską jak i śpiewem. Nie wspomnąc o tańcu. Pan odpowiedzialny za muzykę też spisał się na piątkę. Stroje przepiękne jak przystało na operetkę. Bardzo dobrze dobrany repertuar. Pani zapowiadając urzekła nas wszystkich swoim wdziękiem.”

~ “Bardzo dobra gala. Byliśmy z żoną zadowoleni.”

~ “Brawo , piękne glosy”

Podczas tego wyjątkowego koncertu usłyszą Państwo przeboje z operetek: Hrabina Marica, Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Księżniczka Cyrkówka, Baron Cygański, Giuditta, Ptasznik z Tyrolu, Clivia, Orfeusz w Piekle czy Cygańska miłość. Prócz popisowych arii i duetów pojawią się czardasze, walce, foxtrotty, a nawet ognisty kan-kan i polki wielkiego Johanna Straussa w wykonaniu solistów baletu. W programie nie zabraknie największych szlagierów: Kupletów Barinkaya “Wielka sława to żart!”, najsłynniejszego duetu “Usta milczą, dusza śpiewa”, przezabawnych Kupletów Adeli z Zemsty Nietoperza, “Brunetek, blondynek” – którymi Kiepura podbijał światowe sceny muzyczne, “Dziewcząt z Barcelony”, Pieśni Adama “Lat 20 miał mój dziad”, “Wiedeńskiej Krwi”. Publiczność wspólnie z baletem zatańczy “Walca Cesarskiego” i zapewne zanuci wiele ukochanych arii operetkowych!  Zaprezentują się znakomici soliści europejskich scen muzycznych, tancerze baletu i instrumentaliści, a całość poprowadzi Elżbieta Szomańska!

Wystąpią: 

Magdalena Buczkowska – sopran 

Sylwia Frączek – sopran 

Liza Wesołowska – sopran 

Damian Domalewski – tenor 

Tomasz Maleszewski – tenor 

Balet Teatru Scena Kamienica  

Kameraliści Operetki Wrocławskiej  

Elżbieta Szomańska – prowadzenie

Czas trwania koncertu: 100 min.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page