top of page
WROCŁAWSKA GALA OPERETKOWA
WROCŁAWSKA GALA OPERETKOWA

WROCŁAWSKA GALA OPERETKOWA

IV Wrocławska Gala Operetkowa dedykowana Seniorom to podróż po najpiękniejszych dziełach francuskich, wiedeńskich i węgierskich twórców lekkiej odmiany opery.

Czas i lokalizacja

27 wrz 2023, 20:00 – 22:00

Sala Widowiskowa Klubu 4RBL we Wrocławiu, Bernarda Pretficza 24, 53-407 Wrocław, Polska

O wydarzeniu

27 września 2023 godz. 20:00 

Sala Widowiskowa 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu [ul. Pretficza 24]

Wykonawcy: 

Magdalena Buczkowska – sopran 

Liza Wesołowska – sopran 

Tomasz Maleszewski – tenor 

Damian Domalewski – tenor 

Tancerze Baletu Sceny Kamienica 

Instrumentaliści Operetki Wrocławskiej 

Elżbieta Szomańska – prowadząca

Głównym założeniem wydarzenia jest zaprezentowanie najważniejszych dzieł operetkowych polskich, węgierskich, niemieckich, francuskich i wiedeńskich twórców tego gatunku muzycznego, ukazanie przekroju utworów, które powstawały w największym operetkowym rozkwicie na przełomie XIX i XX wieku. W repertuarze znajdą się utwory takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Paul Abraham, Stanisław Moniuszko czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie ukochanych przez słuchaczy szlagierów: „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji” "Kuplety Adeli",  "Brunetki, blondynki", "Jak bal, to bal", "Tłumy Fraków", "Pieśń Boniego", "Lat 20 miał mój dziad", "W rytm walczyka", a także czardasze, walce, polki i foxtrotty. Integralnie wraz z solistami-śpiewakami zaprezentują się tancerze Teatru Scena Kamienica, którzy ubarwią pięknymi choreografiami poszczególnie prezentowane dzieła operetkowe oraz instrumentaliści, którzy związani byli z dawną wrocławską orkiestrą operetkową. Koncert poprowadzi znakomita muzykolog i prelegentka Elżbieta Szomańska – przez lata szefowa słynnego wrocławskiego Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej, która ubarwi wieczór anegdotą i ciekawostkami historycznymi o sztuce operetkowej we Wrocławiu.

Zadanie publiczne „Wrocławska Gala Operetkowa” jest współfinansowane ze środków budżetu Gminy Wrocław

Dystrybucja zaproszeń́ od 21.09.2023 od godz. 10:00 w Punkcie Informacyjnym WCRS–WCS (p. nr 15). Akcja potrwa do wyczerpania zaproszeń́.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page