top of page

Koncert Mojej i Twojej Nadziei

25 marca 2024 godz. 18:00

Katedra św. Marii Magdaleny, ul. Szewska 10 Wrocław

 

Gdy tylko wiosna budzi się do życia otwierają się nowe perspektywy i nadzieje pokładane w wiarę na lepsze jutro. "Koncert mojej i twojej nadziei" to blisko dwugodzinne wydarzenie muzyczne łączące różne style i gatunki muzyczne, obsadę artystyczną i dedykowane osobom, które poszukują pozytywów życia codziennego. Adresowany jest do całej społeczności Dolnego Śląska.


Chcąc pielęgnować tradycje koncertowania w okresach ważnych dla Polaków, a w tym okresu Wielkiego Postu, pragniemy zaproponować wyjątkowy Koncert Mojej i Twojej Nadziei. Jego główną tematyką będzie ukazanie żałoby w różnorodnych stylistykach muzycznych. Dlatego też w programie koncertu zabrzmią utwory z całego świata. Od baroku do współczesności. Wykonane zostaną dzieła pochodzące z oper, oratoriów barokowych oraz najpiękniejsze pieśni. Nie zabraknie pieśni samodzielnych a wśród nich m.in. z repertuarów estradowych fenomenów i gwiazd muzycznych. Zaprezentują się znakomici soliści śpiewacy oraz największy w Polsce Wrocławski Chór Seniora.


Wrocławski Chór Seniora został założony w 2016 roku i początkowo działał przy Teatrze Scena Kamienica we Wrocławiu. Od początku 2022 roku funkcjonuje pod auspicjami Stowarzyszenia Operetka Wrocławska. Zespół może już pochwalić się laurami konkursów chóralnych, licznymi koncertami oraz występami z gwiazdą muzyki rozrywkowej Dawidem Podsiadło przed blisko 5 tys. publicznością w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Członkowie Wrocławskiego Chóru Seniora to prawdziwi pasjonaci śpiewu. Regularnie koncertują na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska prezentując zróżnicowany repertuar. Wrocławski Chór Seniora jest największym tego typu zespołem w kraju liczącym ponad 70 aktywnych członków. Dyrektorem artystycznym chóru jest Tomasz Maleszewski.

 

Wykonawcy:

Liza Wesołowska - sopran

Tomasz Maleszewski - tenor

Sybilla Michałek - wokal

Damian Domalewski - wokal

Ivan Zhukov - fortepian

WROCŁAWSKI CHÓR SENIORA – dyr. art. Tomasz Maleszewski

Maciej Michałkowski - prowadzenie koncertu

 

WSTĘP WOLNY!


ZADANIE PUBLICZNE JEST DOFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

bottom of page