top of page

SIECHNICKIE koncerty 2

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję SIECHNICKICH koncertów! Przez trzy miesiące na terenie całej Gminy odbędą się wydarzenia operetkowe oraz związane z polską piosenką z lat 50-70!


Program wydarzeń:


OPERETKA DLA DZIECI Spektakl familijny z najpiękniejszymi fragmentami z operetek i czarami

23 marca 2024 godz. 13:00

Klub Słońce w Radwanicach [ul. Kolejowa 8]

 

"Operetka dla Dzieci" to wydarzenie skonstruowane w sposób interaktywny, ciekawy i odpowiedni dla dzieci w wieku 3-12 lat. Podczas spektaklu dzieci poznają znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej prezentowane z wielkimi rekwizytami, pięknymi kostiumami i dekoracjami. W repertuarze znalazły się takie fragmenty, jak m.in.: "Pieśń o Wilji" (o Rusałce) z operetki Wesoła Wdówka Franciszka Lehara, Aria Lalki Olimpii z opery fantastycznej Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha, Pieśń Johanna Straussa "Odgłosy wiosny", Kuplety Barinkaya "Wielka sława to żart!" z operetki Baron Cygański Johanna Straussa, Pieśń "Wiedeń, miasto moich marzeń" Romualda Sieczyńskiego czy straussowskie "Marsz perski" rodem z Bajek tysiąca i jednej nocy, "Annen Polka" inspirowana baśnią o Kopciuszku, czy przesławny Marsz Radeckiego, który wybrzmiewa podczas wiedeńskich Koncertów Noworocznych. Przedstawienie zawarte jest w formie ciekawej opowieści muzycznej – poszczególne postacie operetkowe przejawiają się przez cały spektakl. Pojawia się również Iluzjonista, który dosłownie wyczarowuje z lampy Aladyna tancerki rodem z Persji, sprawia, że nieruchomy stolik zaczyna fruwać nad widzami, a za sprawą swojej magicznej mocy kreuje rozmaite kuglarskie sztuczki. Po finałowym walczyku z operetki "Księżniczka Czardasza" artyści wspólnie z obecnymi dziećmi przywołają Maga, który wręczy z nimi najmłodszym melomanom miłą pamiątkę w postaci pakietu operetkowych kolorowanek.


Wykonawcy:

Liza Wesołowska – sopran

Tomasz Maleszewski – tenor

Damian Domalewski – Czarodziej

Tancerze Teatru Scena Kamienica

Maciej Michałkowski – moderator


 

OPERETKOWE SHOTY

Najpiękniejsze arie i duety z operetek wszech czasów

26 kwietnia 2024

godz. 17:00 Świetlica przy kościele NMP Pompejańskiej w Żernikach Wr. [ul. Wrocławska 1C]

godz. 19:00 Klub Relaks w Siechnicach [ul. Fabryczna 15]

 

W ciągu jednego dnia w dwóch różnych lokalizacjach Gminy Siechnice odbędą się operetkowe koncerty, prezentujące dorobek światowej sztuki operetkowej. W repertuarze znajdą się największe operetkowe przeboje takich twórców, jak: Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie ukochanych przez słuchaczy szlagierów: „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji”, "Kuplety Adeli", "Lata dwadzieścia miał mój dziad...", "Pieśń Boniego, a także czardasze, walce i foxtrotty. Całość przeplatana będzie anegdotami prowadzącego, humorystycznym podejściem i aktywizującego zgromadzoną publiczność do wspólnej zabawy.

 

Wykonawcy:

Liza Wesołowska – sopran

Tomasz Maleszewski – tenor

Damian Domalewski – tenor

Maciej Michałkowski – prowadzący


 

SZALONE LATA 50-70 na WYNOS!

Przeboje fenomenów polskiej estrady od Anny German do Marka Grechuty

10 maja 2024 godz. 18:00

Plac przed Urzędem Miejskim w Siechnicach


Gdy powojenna Polska budziła się do nowego życia i obudowywano kraj, na nowo rodziła się rodzima piosenka z niezwykle ambitnymi tekstami ówcześnie najlepszych autorów. Powstawało wiele ambitnych utworów muzycznych, które z czasem zaczęły szturmem podbijać całą Europę, a ich kreatorzy zyskiwali wielką karierę. W piosenkach tych przejawiał się artystyczny manifest przeciwko stalinizmowi, ale także kreowano nowe style i modę wykonawczą. Polska muzyka lat 50. to także przesiąknięte nostalgią orkiestry radiowe i pierwsze utwory rockandrollowe. Stały się one prawdziwymi hitami i pamiętane są do dziś. Program koncertu poświęcony będzie największym polskim przebojom z lat 50., 60. i 70. XX wieku: Violetty Villas, Nataszy Rylskiej, Marka Grechuty, Jerzego Połomskiego, Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Ady Rusowicz i innych. Zabrzmią szlagiery Skaldów i Czerwonych Gitar. Całość w oryginalnych aranżacjach i oryginalnych operetkowych wykonaniach solistów śpiewaków i brawurowych tańcach stylizowanych na dawne lata. Dodatkowo prezentowane utwory będą omawiane przez konferansjera wraz z ciekawostkami o ich autorach.


Wykonawcy:

Mariola Augustyn – wokal  

Tomasz Maleszewski – wokal

Damian Domalewski – wokal

Tancerze Teatru Scena Kamienica

Maciej Michałkowski – prowadzący

 

NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY!

 

ZADANIE PUBLICZNE JEST WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW BUDŻETU GMINY SIECHNICE
bottom of page